Sittszállítás a BREEAM rendszer szerint

0
304
sitt

Cégünk több mint 30 éves tapasztalattal rendelkezik, teljeskörű szolgáltatást nyújt az embereknek és a legmodernebb hulladékgazdálkodási előírásokat alkalmazza a konténer- és sittszállítás során. Ebben a blogbejegyzésben a rendkívül szigorú BREEAM rendszerről lesz szó, melyet a megrendelők igényeinek megfelelően tudunk alkalmazni.

A világban egyre jobban elterjedtebbek az önkéntes és környezettudatos minősítések, melyek közül a kettő legismertebb az Egyesült Királyságból származó BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assesment Method) és az amerikai LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) rendszer. A BREEAM a legelső fenntarthatósági minősítés, melyet 1990-ben fejlesztettek ki és 2008 óta elérhető a nemzetközi piacokon is a kereskedelmi, az iroda- és ipari épületek és szerkezetük, új vagy már meglévő épület minősítésére. Magyarországon is ezt használják legtöbben, mert jó támpontot és fenntarthatósági keretrendszert nyújt a környezet szereplői számára. A BREEAM zöld építési szabvány támogatja a csökkentett energiafogyasztású épületeket azáltal, hogy keresi a vízcsökkentési megoldásokat és beruházásokat, melyek barnamezős projektként valósulnak meg, azaz nem igényelnek újabb zöldterületeket.

A minősítés két szakaszban történik, van a tervezési fázis alatti, illetve az építkezés befejezését követő minősítés. Az utóbbi lényege, hogy ott már meg lehet bizonyosodni arról, hogy a tervezési fázis tervei valóban megvalósultak-e. A BREEAM-en belül hat minősítési osztályt különböztetünk meg. A kategóriák a következőek: osztályozás nélkül (unclassified), megfelelet (pass), jó (good), nagyon jó (very good) és kiváló (excellent), valamint kiemelkedő (outstanding). Minél nagyobb a minősítési szint, annál értékesebb lesz az adott épület.

A minősítés főbb témakörei, melyeket az értékelés során figyelembe kell venni: a menedzsment, az egészség és közérzet, az energia, a közlekedés, a vízhasználat, az anyag- és a területhasználat, a hulladék és a szennyezés. Ezen feltételek teljesítése alapján pontok szerezhetőek, melyeknek el kell érniük egy minimum követelményt. A végső eredmény úgy alakul ki, hogy az egyes kategóriák pontszámait súlyozottan átlagoljuk, melynél a legnagyobb hangsúlyt az energia, az egészséges beltéri környezet és az anyagfelhasználás kapja.

Sittszállítás szempontjából ez a minősítési rendszer azért fontos, mert cégünk a BREEAM minősítési rendszer szerint is tudja kezelni az elszállított hulladékokat, ha a megrendelő úgy kívánja. Az újrahasznosítható és az arra alkalmatlan anyagokról igény esetén minden hónapban kimutatást készíthetünk az ügyfél részére, mely később az épületminősítési folyamat elmaradhatatlan részét képezheti majd.

Ezenkívül amikor konténer rendelésről és sittszállításról beszélünk, lehetőség van még a megtelt konténerek zökkenőmentes cseréjére is, melyről a hétfőtől szombatig működő diszpécserszolgálatunk gondoskodik. A bérbevétel árai minden esetben egyedileg kerülnek kialakításra. Azonban tájékoztató jellegű adatokat meg tudunk osztani, ezek a következőek:

  • Tiszta „sitt” hulladék (beton, tégla, cserép, inert hulladék) szállítása és hasznosítása: 500 Ft + Áfa / m3díjtól Budapest területén belül
  • Kevert építési és bontási hulladék: 500 Ft + Áfa / m3 díjtól Budapest területén belül.